שנות השמונים – פרקים מלאים לצפייה ישירה

שנות ה-80 היא סדרה ישראלית מז'אנר קומדיית מצבים סאטירית. הסדרה שודרה לראשונה ב2013 ונכון להיום (יולי 2020) עדיין ממשיכה להיות משודרת ולשחרר פרקים חדשים לאוויר כל שבוע. את הסדרה יצרו וכתבו שלום אסייג ומני אסייג, אב ובן בשיתוף עם התסריטאי והפרסומאי הישראלי ליאור פריד. הסדרה שודרה תחילה בערוץ 2 אך כיום עם סגירת הערוץ הסדרה שנות ה-80 משודרת בערוץ רשת 13. כאן ריכזנו פרקים מלאים של סדרת הטלוויזיה שנות השמונים לצפייה ישירה אונליין.

שנות השמונים – פרקים ועונות לצפייה ישירה

לסדרה שנות ה-80 כ5 עונות כשהעונה החמישית צפויה להיות האחרונה והסופית נכון לכרגע. אבל מתבשל גם סרט המשך (פירוט בהמשך הפוסט). סך הכל לסדרה נכון להיום כ76 פרקים כשכל פרק נע באזור ה28 דקות לפרק.

העונה הראשונה – עם 13 פרקים.
העונה השנייה – עם 13 פרקים.
העונה השלישית – עם 13 פרקים.
העונה הרביעית – עם 22 פרקים.
העונה החמישית – כרגע עם 19 פרקים.

על הסדרה שנות ה-80

הסדרה מבוססת על סיפור חייו של שלום אסייג כילד וכנער מתבגר ממוצא מרוקאי בישראל, הסדרה בעצם מתקיימת בשנות ה80 לכל אורכה. העונה הראשונה – מתקיימת ב1984 וככה כל עונה מתקדמת בשנה עד העונה החמישית שמגיעה לשנת 1988.

הסדרה מאפשרת לנו לראות את הפערים החברתיים שהיו בזמנו בצורה קומית-עדתית מוצלחת. הוריו של שלום אסייג ( פרוספר וליליאן אסייג) הגיעו ממרוקו והשתקעו באזור טירת הכרמל.

באזור המגורים שלהם מגיעים עולים מכל מיני מקומות בעולם אם זה קווקז, צרפת, הודו, מרוקו, אשכנזים וכ'ו, מה שמוסיף נפח קומי נוסף לדמויות עקב המבטא וגם מבחינת ההתנהלות השונה של כל משפחה וההרגלים שלה.

במהלך הסדרה אפשר להבחין שהכותבים התייחסו לתאריכים חשובים שקראו באמת באותה תקופה, אם זה חטיפת קו 300, התאבדותו של הזמר המוכר זוהר ארגוב, האינפלציה שפקדה את ישראל באותה התקופה ונתנו גם דגש על אפליה ודעות קדומות שהיו מאוד מורגשות באותה התקופה בעיקר מהשאכנזים כלפי המזרחים.

למרות שספציפית בבית משפחת אסייג, כשנכנס אשכנזי למשפחה, (גידי שהתחתן עם ביתו של פרוספר אסייג, אילנה אסייג) הוא זה שמקבל תחושה של "נחות", והכינוי שלו מהר מאוד הופך ל"פריזר" בגלל היותו אשכנזי שבזמנו היו נחשבים לאנשים קרים יותר מאשר המזרחים.

שנות השמונים - סדרת הטלוויזיה לצפייה אונליין בשידור מקוון

כל הבדיחות והעקיצות שמוזכרות בסדרה מסופרות באופן שנון בצורה יוצאת דופן, למרות שהשנים נראות רחוקות כלכך מאיתנו וההומור הוא לא אותו הומור כביכול, משפחת אסייג הצליחו לחבר אותנו מהר מאוד לאווירה שקרתה באותה תקופה של שנות ה-80, עם אותם האנשים ממוצאים שונים עם המבטא שלהם ואופן ההתנהלות באותה התקופה עם תזכורות למה שקרה אז ומה שהיה חשוב.

כל האלמנטים האלה הם שעזרו לנו הצופים להתאהב בה היום, מנקודת המבט של 2020 ולא לראות בה כמשהו מיושן דווקא. הסדרה מצליחה להעלות חיוכים וצחוקים בכל חתך הגילים ומגיעה לחוש ההומור כמעט של כולם.

איך לצפות בסדרה שנות השמונים אונליין

סדרת הטלוויזיה הישראלית שסיחררה את המדינה משודרת בצורה רשמית בערוץ 13 של רשת ובממשקי ה-VOD של ערוצי הטלוויזיה. מעבר לשידורי הסדרה הרשמיים, כאן ריכזנו קישורי סטרימינג מעודכנים לצפייה ישירה בכל פרקי התוכנית.

שנות השמונים – פרקים מלאים לצפייה ישירה אונליין

  • 13tv – שנות ה-80 – עונות 1-5 – פרקים מלאים אונליין באיכות גבוהה – באתר של ערוץ רשת 13.
  • sdarot.life – שנות השמונים – שידור סטרימינג פרקים מלאים מכל העונות – באתר סדרות טי וי.

דמויות הסדרה שנות ה-80

שנות השמונים לצפייה ישירה, 80's streaming

ישנן המון דמויות בסדרה שנות ה-80, הסדרה עוקבת אחר כמה משפחות במקביל, כל אחת עולם ומולאו ותפקיד חשוב בסדרה ובתקופה בה חייו.

גם דמויות משניות שלא מופיעות הרבה, מראות לנו את החשיבות של הכנסתן לאותו הפרק.

נכון שמשפחת אסייג היא הראשית אך ישנן עוד כמה משפחות חשובות נוספות שמופיעות בסדרה שנות ה-80 וחלקן אלו:

  • משפחת אסייג – המשפחה הראשית של הסדרה שהסדרה שנות ה-80 מסופרת מנקודת המבט שלהם ומבוססת עליה. במשפחה יש 8 ילדים, לא כולם מופיעים ומוכרים. פרוספר, אב המשפחה, כבן 50 (אבא של שלום אסייג, אך מגולם על ידי שלום בעצמו) שעלה לישראל ממרוקו, שם עבד כחייט, כשעלה לארץ עבד כצבעי ואז הפך לרב הראשי, עם רוב קולות, של בית הכנסת. פרוספר נשוי לליליאן, מרוקאית כבת 45 בתחילת הסדרה, עקרת בית עם לב טוב וידיים טובות במטבח. שלום אסייג, הבן שלהם (מגולם על ידי דניאל אסייג, בנו של שלום) כבן 15 בתחילת הסדרה, כושל בלימודים וחלומו הוא להיות בדרן, דבר שלא תמיד מתקבל בעין יפה. מני אסייג, בן 14, תלמיד מצטיין שלפעמים אוהב להיגרר לשטויות עם אחיו הגדול שלום ואילנה אסייג, אחותם הגדולה (בת 25) שהתחתנה עם גידי, שאוהבת להקשיב לבעלה ולשתף איתו פעולה.
  • משפחת בודנהיימר – המשפחה האשכנזית ממנה הגיע גידי, שהופך לבעלה של אילנה אסייג ובכך נכנס למשפחתם. בהמשך משפחתם מתרחבת כשהם מביאים ילדים לאורך העונות.
  • משפחת כהן – המשפחה ממנו הגיע הרב הראשי של בית הכנסת "שערי תשובה" ואישתו, חברה טובה ורכלנית של ליליאן אסייג.
  • משפחת חונדיאשווילי – למשפחה מכולת שכוניתית שמלווה אותנו רבות לאורך הסדרה, לבעל החנות קוראים ממוקה והוא קווקזי עם מבטא כבד, תמיד עצבני, מקלל ומכניס כמעט לכל משפט שלו את הקללה "כלב בן כלב" או שאוהב להישבע בסבתו, סבתא מיזולדה.
  • משפחת יושבייב – עוד משפחה שעלתה לארץ מהקווקז, מיד התחברו למשפחת חונדיאשווילי בזכות המוצא שלהם, עם העונות אפשר לראות שמתחילים לעבוד יחד ויש נישואים בין המשפחות.
  • משפחת חלבי – משפחת העבריינים של השכונה. שוקי חלבי מנסה לעשות כסף בדרכים לא חוקיות, המשטרה מנסה לתפוס אותו אך תושבי השכונה לא רוצים להשלין עליו. האנשים היחידים שחלבי אוהב ומכבד הם ליליאן ופורספר אסייג.

בסדרה כמובן מוזכרות עוד משפחות רבות עם דמויות שמופיעות כמה פעמים במהלך הסדרה.

שנות השמונים – לא רק סדרת טלווזיה

שנות ה-80 צפייה מקוונת

עם הצלחת הסדרה שנות ה-80, לאחר כארבע עונות כבר, הוכרז שבכוונת היוצרים והמפיקים של הסדרה היא ליצור גם סרט המשך.

הסרט תוכנן לצאת בקיץ 2020. מפיקי ויוצרי הסדרה החליטו להעזר בתומכי וצופי הסדרה בכך שמבקשים מהצופים לקנות כרטיסים לסרט שעוד לא יצא, הם מבטיחים שהכרטיס לא יחוייב אלה רק לאחר שהסרט יצא לאור, כשזה יקרה, הם מבטיחים לשלוח קישור בו כל מי ששילם מראש יוכל לבחור אולם, מושב וכ'ו ובכך מוכיחים לנו שוב כמה הם יצירתיים ונחושים.

נכון לעכשיו, האופציה עדיין קיימת והם עדיין מגייסים כספים ליצירת הכסף.

הקרנת הסרט הייתה אמורה להתקיים כבר בקיץ 2020 אך עם בואו של נגיף הקורונה וסגירת עסקים, נסגרו בתי הקולנוע ואין אפשרות לצלם ולהקרין סרטים בגלל הנחיות ומגבלות של הנגיף.

עובדות מעניינות על הסדרה שנות ה-80'

בפברואר 2019 הכריזה האקדמיה לקולנוע וטלווזיה על חמשת המועמדים שלה לקבלת הפרס "הסדרה הטובה של השנה" כששנות ה-80 אינה ברשימה. שלום אסייג, שחיכה כמה שנים בשקט לקבלת ההכרה והערכה על הסדרה, החליט הפעם לא לשתוק. לטענתו בגלל דעותיו הפוליטיות והערכים שלו, לא קיבל הזמנות לזכות בפרס ובגלל זה פסלו אותו אישית. אחת מהתגובות החריפות של שלום אסייג כנגד האקדמיה לקולנוע וטלווזיה היא : "בטח היה לנו סיכוי אצלכם אם היה בסדרה לעג למדינה, לצה"ל או למרוקאים. תחלמו אידיוטים!" יושב ראש האקדמיה בתגובה: "ליבי איתו" .

שלום אסייג לא נתן לדברים להוריד את רוחו, או לוותר על הסדרה. הוא ידע שהעם רוצה עוד וכך כתב בדף הפייסבוק שלו : "רשת המליצה על שנות ה-80 כמועמדת בכל הקטגוריות, אבל 'האקדמיה להתנשאות, יוהרה וניתוק מהעם' התעלמה כמובן מהרייטינג המטורף ומן הניצחונות הסוחפים בכל המשאלים והסקרים האובייקטיבים שבהם הצופים בחרו בנו כסדרה הטובה בכל הזמנים וכסדרה שעשתה להם את השנה".

ביקורות הסדרה ברשת וקישורים נוספים

מעבר לתוכן הסדרה המצורף למעלה, כאן ריכזנו מידע, ביקורות וקישורים רלוונטיים לסדרה הפופולרית והאהובה שנות ה-80':

  • israelhayom – כתבה על פרידתו של שלום אסייג מהסדרה שנות השמונים באתר ישראל היום.
  • walla – על הפקת העונה השישית והחדשה של שנות ה-80 – כתבה באתר וואלה! תרבות.

סדרות וסרטים חדשים באתר

לתשומת לבכם: צוות אתר סדרות לראות מתנגד לכל עבירה שהיא על החוק ועל הפרת זכויות יוצרים. לצוות האתר אין קשר עם האתרים או מפעילי האתרים הנ”ל, והגלישה באתר היא על אחריות המשתמש בלבד. יש להיזהר מגלישה באתרים לא לגיטימיים ולהשתמש בתוכנות הגנה מומלצות.